از کجا شروع کنم؟!

برای یادگیری هر مبحثی ابتدا باید بدانید هدفتان چیست؟ و تعیین کردن هدف، مسیرتان را نیز مشخص می‌کند. فراگیری مباحث آهنگسازی و علوم صدا هم از این قاعده مستثنی نیست. برای اینکه شاخه‌هایی همچون آهنگسازی، تنظیم، میکس و مستریگ و … را فرا بگیرید ابتدا باید مسیرتان را بشناسید و پس از شناخت مسیر، از ریشه و به طور اصولی، با طی کردن پیش نیازها شروع به یادگیری کنید. تنها در این حالت است که می‌توانید به شکلی رضایت‌بخش به هدفتان دست پیدا کنید، در غیر اینصورت زمان و هزینه ای که صرف می‌کنید ممکن است آنطور که باید و شاید شما را به هدفتان نرساند، یا لا اقل آنطور که باید پیش نرود!

ما برای شما در اینجا جدولی تحت عنوان “مسیر یادگیری” یا همان Learning Path تدارک دیدیم که در آن واحد های درسی مورد نیاز شما با توجه به هدفتان (شاخه آموزشی) مشخص و اولویت بندی شده‌اند. این جدول می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای تعیین مسیر شما در مطالعه و یادگیری هدفمند باشد. از طرفی اگر قصد شرکت در کلاس‌های آنلاین یا مشاهده ویدئو های آموزشی ما را دارید کافیست در ستون “واحد‌های درسی” روی دروس مورد نظر کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید. لازم به ذکر است که این جدول در طول زمان بروز رسانی خواهد شد و همچنین ایرادات و کاستی های آن برطرف خواهد گشت.

* اگر تعریف واژه‌ های آهنگسازی، تنظیم، میکس و مسترینگ و غیره را نمی‌دانید، حتما مقاله‌ی “ساخت یک آهنگ شامل چه مراحلی است” را مطالعه بفرمائید.

* همچنین در صورتی که با موبایل خود در حال بازدید از این صفحه هستید، برای مشاهده‌ی جدول پایین به صورت کامل، گوشی خود را در حالت افقی قرار دهید.

مسیر یادگیری | Learning Path

شاخه‌ آموزشی ⇐

واحدهای درسی

اُپراتوری استودیو

Studio Operation

آهنگسازی

Music Compose

آهنگسازی و تنظیم

Music Arrangement

صدابرداری استودیویی

Sound Recording

میکس و مسترینگ

Mixing & Mastering

تهیه موسیقی

Music Production

توصیه می‌شود
  • مهارت نوازندگی کیبورد برای آهنگسازی و تنظیم (به زودی)
توصیه می‌شود
توصیه می‌شود
  • آهنگسازی به زبان ساده (به زودی)
  • ساز شناسی عمومی (به زودی)
  • مبانی تنظیم و سبک شناسی (به زودی)
  • مبانی صدابرداری و شناخت میکروفون ها (به زودی)
  • میکس و مسترینگ (به زودی)
توصیه می‌شود توصیه می‌شود
  • دوره های اختصاصی (به زودی)

این جدول در طول زمان بروز رسانی و کامل می‌شود …