مطالعه ی این مطلب شاید کمی طولانی و خسته کننده باشد ولی اگر نصب صحیح و کم نقص نرم افزار برایتان مهم است، توصیه میکنیم حتما به صورت کامل مطالعه فرمائید:

 1. تمامی نرم افزار های موجود در وبسایت “خانه آهنگسازی” توسط ویندوز 10 پرو نسخه 64 بیت تست شده اند. به شما نیز توصیه میشود از همین سیستم عامل استفاده کنید. اگر از سیستم عامل دیگری استفاده میکنید تضمینی برای کارکرد صحیح آنها وجود ندارد.
 2. تمامی فایل ها با نرم افزار WinRAR فشرده شده اند و شما نیز باید این نرم افزار را نصب کنید تا بتوانید فایل دانلودی خود را از حالت فشرده خارج کنید. بعد از دانلود روی فایل RAR کلیک راست کرده و Extract کنید. (ترجیحا از آخرین ورژن WinRAR استفاده کنید، زیرا در بعضی موارد، به خاطر قدیمی بودن WinRAR امکان ارور وجود دارد)
 3. فایل های دانلودی که حجم بالایی دارند در چند “Part” برای دانلود قرار داده میشوند. بعد از دانلود تمامی آنها، برای خارج کردنشان از حالت فشرده باید همه ی پارت ها را انتخاب کرده و بعد Extract کنید.
 4. تمامی فایل های RAR دارای قابلیت ریکاوری میباشند. در صورت ارور هنگام اکسترکت، از گزینه Repair استفاده نمایید.
 5. بسیاری از نرم افزار ها و پلاگین های کرک شده برای نصب صحیح، نیاز به پاکسازی کامل نسخه های قبلی خود دارند (و حتی در بعضی موارد پاکسازی تمام برنامه های تولید شده توسط همان کمپانی!)، بنابراین اگر نیاز حیاتی به ورژن های قبلی آن نرم افزار ندارید، آن را را از سیستم Uninstall کرده و تمامی پوشه های باقی مانده از نرم فزار را نیز به صورت دستی پاک کنید. یا حتی میتوانید از نرم افزار های مخصوص Uninstall که در اینترنت موجود است (مانند: Ashampoo UnInstaller) برای پاکسازی کامل استفاده کنید.
 6. بعضی از نرم افزار های کرک شده توسط آنتی ویروس به عنوان مهاجم تشخیص داده میشوند و بلافاصله پاک می‌شوند (به شما اجازه نصب داده نمی‌شود). در صورتی که بعد از Extract کردن فایل RAR مشاهده کردید که فایل شما ناپدید شده و یا هنگام نصب با اِرور های نامشخصی مواجه می شوید، به احتمال زیاد به خاطر آنتی ویروس شماست. پس موقتا آن را غیر فعال کرده و بعد از نصب کامل، آن را فعال نمایید. (اگر فایل های نصبی نرم افزارها را در جایی ذخیره میکنید، از حالت RAR خارجشان نکنید، چون آنتی ویروس ها به محتویات فایل های فشرده دسترسی ندارند و بدین شکل از کرک ها محافظت خواهید کرد)
 7. بعضی از نرم افزار های کرک شده پس از نصب موفق نیز توسط آنتی ویروس به عنوان مهاجم شناسایی می‌شوند و ممکن است اجرا نشوند (معمولا به محض اجرای نرم افزار با ارور آنتی ویروس مواجه می‌شوید). در چنین مواقعی باید آدرس محل نصب نرم افزار را به لیست exclusion/exclude در تنظیمات آنتی ویروس خود اضافه کنید. (طریقه انجام این کار در هر آنتی ویروس متفاوت است که می‌توانید آموزش آن را در اینترنت سرچ کنید)
 8. در تمامی مراحل نصب و اجرای فایل ها، به جای دابل کلیک کردن روی آنها راست کلیک کرده و از طریق گزینه Run as administrator نصب را انجام دهید. (در صورت بروز مشکل و عدم اجرا، نصب عادی با دابل کلیک را نیز امتحان کنید)
 9. به دلیل کرک بودن نرم افزار ها، میتوان گفت کارکرد استاندارد اکثر آنها از حالت عادی خارج میشود، بنابراین بعضی از نقص های نرم افزاری و اِرور ها گریز ناپذیر است، اما تیم خانه آهنگسازی نهایت تلاش خود را میکند تا بهترین نسخه های نرم افزاری را انتخاب و بعد از تست در وبسایت قرار دهد.
 10. بعضی از نرم  افزار ها در ابتدا به درستی نصب و اجرا می شوند اما بعد از مدتی پیغام اِرور کپی رایت می دهند و از کار می افتند! در اکثر موارد دلیل این است که وقتی شما به اینترنت متصل می شوید نرم افزار به صورت اتوماتیک به سرور خودش متصل شده و جعلی بودن سریال را تشخیص میدهد. بهترین راه حل برای جلوگیری از این اتفاق این است که به محض نصب کامل نرم افزار، آن را در لیست فایروال ویندوز قرار بدهید تا تمامی راه های ارتباطی نرم افزار با سرور قطع شود. > آموزش ویدئویی قرار دادن نرم افزار در فایروال ویندوز 10
 11. بعضی از نرم افزار های کرک شده، بعد از آپدیت ویندوز از کار می افتند یا به حالت دمو بر می گردند. در اکثر موارد، انجام دوباره مراحل کرک کردن، طبق فایل آموزشی، مشکل را برطرف میکند.
 12. بعضی از نرم افزار ها فقط روی درایو ویندوز (درایو C) به درستی کار میکنند و در صورت نصب در درایو های دیگر، با اِرور هایی نامشخص مواجه میشوند. اگر تمامی موارد بالا را رعایت کرده اید و با مشکل مواجه شدید، در صورت اینکه نرم افزار را در درایوی غیر از درایو ویندوز نصب کرده اید، این امکان وجود دارد که با پاک کردن و نصب دوباره آن در درایو ویندوز، مشکل حل شود.
 13. اگر کماکان در نصب مشکلی داشتید، بار دیگر مراحل بالا را مرور کنید، در غیر اینصورت به احتمال زیاد مشکل از سیستم شماست. خواهشا برای راهنمایی نصب به پشتیبانی پیام ندهید.

6 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید